Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.07.2018, 00:00

Sociálnym sieťam sťahujú hodnotu akcií nadol falošné profily

Rovnako ako Facebooku aj Twitteru klesli po oznámení ich kvartálnych výsledkov akcie.

Sociálnym sieťam sťahujú hodnotu akcií nadol falošné profily
Zdroj: Reuters

Sociálne siete za posledný polrok čelia čoraz väčšej kritike. Ochrana súkromia používateľov alebo rozširovanie nepravdivých správ spôsobujú, že čoraz viac ľudí ich opúšťa.

To má vplyv na ich investorov, ktorým sa tento trend nepáči. S dôsledkami sa musí okrem Facebooku vyrovnať už aj Twitter. Akcie populárnej sociálnej siete klesli minulý týždeň po otvorení burzy o takmer 17 percent. Ešte pár hodín pred jej otvorením to bolo dokonca 20 percent.

Počet používateľov bude pokračovať
Twitter tak išiel v šľapajach Facebooku. Ten len deň predtým zažil podobnú situáciu, keď jeho akcie klesli o takmer 18 percent. Podľa analytikov náročné obdobie pre sociálne siete bude v blízkej budúcnosti naďalej pretrvávať. „Politici a regulátori si začínajú všímať enormný potenciál a dosah sociálnych sietí na spoločnosť. Firmy tak teraz čelia kritike a spomaleniu rastu po rokoch nakladania s osobnými údajmi a zverejňovaním obsahu bez regulácie,“ vyjadril sa Tomáš Rajtar, analytik J&T Banky.Všeobecné nariadenie o ochrane osobných údajov (GDPR), ktoré vošlo d

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.