Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.08.2018, 00:00

Najväčšie firmy sú bohatšie ako celé štáty. Pozrite si, kto prekonal Slovensko

Rebríček zároveň hodnotí príjmy najbohatších firiem z pohľadu toho, aké bohaté by boli ako štáty.

Najväčšie firmy sú bohatšie ako celé štáty. Pozrite si, kto prekonal Slovensko
Zdroj: Reuters

Najväčšie svetové firmy sú skutočne bohaté. A to až tak, že ich ročné príjmy môžeme prirovnať k HDP krajín a dokonca sú aj vyššie. Ako konkrétne, na to sa pozreli v Business Insideri.

Nejde pritom len o chudobné krajiny „tretieho sveta“. Príjmy amerického maloobchodného giganta Walmart sú napríklad vyššie ako HDP Belgicka.

​​V rebríčku s dokonca nachádza aj Slovensko, ktorého HDP prekonali príjmy známeho technologického giganta, ale aj ďalšie členské krajiny EÚ, či vďaka rope bohatý Kuvajt.

Autori pri porovnávaní vychádzali z HDP krajín za rok 2016 tak, ako ho zmeral Medzinárodný menový fond a príjmov spoločností, ktoré zverejnili za rok 2017.

Rebríček zároveň hodnotí príjmy najbohatších firiem z pohľadu toho, aké bohaté by boli ako štáty. Napríklad matka Google-u, Alphabet, by bola 59. najbohatším štátom sveta, Volkswagen by bol 43. najbohatší a americký maloobchodný gigant Walmart by sa dokonca dostal do prvej tridsiatky. 

V HNtelevízii si pozrite aj archívny rozhovor s Marcelom Vaššom o bezpečnosti na Facebooku: 

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.