Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.08.2018, 18:22

Anektovaný Krym opustil posledný západný hotel

Hotel na Sevastopoľskom nábreží ďalej funguje, ale pod iným názvom.

Anektovaný Krym opustil posledný západný hotel
Zdroj: sevastopol-hotel.com.ru

Anektovaný Krymský polostrov opustil v dôsledku sankcií Európskej únie a Spojených štátov posledný západný hotelový reťazec. Napísala to dnes agentúra Reuters.

The Best Western Sevastopol Hotel bol podľa nej jednou z posledných známok západného biznisu na ukrajinskom polostrove, ktorý Rusko okupovalo v roku 2014.

Pozrite si historický a súčasný pohľad na hotel:

Hotel na Sevastopoľskom nábreží ďalej funguje, ale pod iným názvom. Ostatné západné firmy, napríklad McDonalds alebo Radisson Hotels, z anektovaného Krymu už odišli. Podľa Reuters je to dôkaz, že sankcie EÚ a USA vyháňajú z Krymu západných podnikateľov aj štyri roky po vyhlásení.

​Západné sankcie zakazujú firmám pôsobiť a podnikať na Kryme, izolujú dlhý rad krymských podnikateľov a firiem a znemožňujú prevádzať peniaze prostredníctvom krymských bánk.

Spoločnosť Best Western funguje na princípe franšízingu, hotely sama neprevádzkuje, ale poskytuje partnerom právo využívať obchodný názov, marketing a podporné služby.

Majiteľ sevastopoľského hotela sa tak nezmenil, len s firmou Best Western ukončil styky, nevyužíva jej služby a zmenil názov na Sevastopol Hotel.

Moskva po zabratí Krymu na polostrove masívne investovala, zamestnancom štátneho sektoru sa zvýšili mzdy, vybudovala sa nová infraštruktúra vrátane obrovského mosta na ruskú pevninu. Súkromný sektor, závislý do značnej miery na turistike, však kvôli sankciám chradne.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.