Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.08.2018, 00:00

Airbnb spomedzi krajín V4 na Slovensku boduje

Airbnb spomedzi krajín V4 na Slovensku boduje
Zdroj: Reuters

Platformu Airbnb využilo na Slovensku v uplynulom roku viac ako stotisíc ľudí. Zaznamenali sme tak najvyšší nárast počtu turistov v zdieľanom ubytovaní v rámci krajín Vyšehradskej štvorky. Vyplýva to zo správy spoločnosti o trendoch v zdieľanom ubytovaní za minulý rok.


Ako uvádza správa Airbnb, v uplynulom roku privítali hostitelia v regióne V4 spolu 2,7 milióna prichádzajúcich cestovateľov. V rámci všetkých krajín ponúklo turistom svoje domy, byty, samostatné alebo zdieľané izby viac ako 36-tisíc hostiteľov zaregistrovaných v tejto aplikácii. Najväčší rozmach zaznamenalo práve Slovensko. Medziročný nárast počtu turistov ubytovaných cez Airbnb v roku 2017 u nás predstavoval 83 percent. Čoraz väčšej obľube sa však Airbnb tešilo vo všetkých krajinách. Na ilustráciu: v Poľsku narástol ich počet o 70 percent, v Česku o 52 percent a v Maďarsku o 44 percent.


Hotely zatia

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.