Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.08.2018, 21:48

Kellner sa nevzdáva. Kvôli TV Nova sa ide brániť na súde

Kellner sa nevzdáva. Kvôli TV Nova sa ide brániť na súde
Zdroj: PPF

Najbohatší Čech Petr Kellner sa nemieni vzdať. Jeho investičná skupina PPF bojuje o to, aby do svojho portfólia dostala bulharskú mediálnu jednotku, televíziu Nova, všetkými dostupnými prostriedkami. Po tom, čo transakciu bulharský protimonopolný úrad zamietol, PPF podala odvolanie na tamojší Najvyšší správny súd.


Záujem o kúpu pretrváva
Skupina svoj zámer brániť sa všetkými legálnymi prostriedkami netají. „Môžeme potvrdiť, že sme podali odvolanie proti rozhodnutiu bulharského antimonopolného úradu vo veci Nova Broadcasting Group,“ potvrdila pre HN hovorkyňa PPF Zuzana Migdalová. Bližšie informácie o tom, čo konkrétne je obsahom dokumentu, neposkytla, pričom zástupcovia bulharskej Novy a jej vlastníka Modern Times Group nás s otázkami odporučili späť na PPF.


Miestna Komisia pre ochranu hospodárskej súťaže zablokovala kúpu televízie v júli tohto roka. Ako dô

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.