Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.08.2018, 00:00

Hyperloop realitou. V Španielsku vyrastie testovacie centrum

Španielska vláda podpísala komplexnú dohodu o otvorení prvého európskeho technického komplexu vysokorýchlostného dopravného systému.

Hyperloop realitou. V Španielsku vyrastie testovacie centrum
Zdroj: Reuters

Malá dedinka na juhu Španielska sa rýchlo zmení v technický komplex venovaný ultra rýchlemu futuristickému dopravnému systému. Vznikne tam v prepočte jedenásťmiliardové centrum spoločnosti Virgin Hyperloop One. Centrum bude vyvíjať a testovať komponenty prepravného systému Hyperloop. Ten má raz cestujúcim umožniť, aby sa z miesta na miesto presunuli rýchlosťou, ktorá presahuje tisíc kilometrov za hodinu.

Španielska vláda podpísala komplexnú dohodu o otvorení prvého európskeho technického komplexu vysokorýchlostného dopravného systému. Centrum sa bude nachádzať v malej španielskej dedinke Bobadilla a bude prvý svojho druhu, aspoň na území Európy.

Testy na obzore

Španielska vláda podpísala komplexnú dohodu o otvorení prvého európskeho technického komplexu vysokorýchlostného dopravného systému. Centrum sa bude nachádzať v malej španielskej dedinke Bobadilla a bude prvé svojho druhu, aspoň na území Európy.

Centrum s veľkosťou 19-tisíc štvorcových metrov, ktorého funkcia spočíva vo vývoji, testovaní a zlepšovaní bezpe

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.