Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.08.2018, 00:00

Disney investuje do streamingovej služby

Mediálny a zábavný gigant chce v budúcnosti konkurovať Netflixu.

Disney investuje do streamingovej služby
Zdroj: Reuters

Zisky aj tržby menšie, než boli očakávania. Vedenie spoločnosti Disney však nemá z pomalšieho rastu hlavu v smútku, takpovediac ho očakávala. Dôvodom slabších ekonomických výsledkov sú prípravy na uvedenie vlastnej streamingovej služby.


Najväčší nárast v rámci spoločnosti mali tržby zo štúdia, zábavných parkov a z vysielania. Celkovo boli na úrovni 15,23 miliardy dolárov, čo predstavuje medziročne sedempercentný nárast. Zisky, ktoré dosiahli 2,92 miliardy, sa zväčšili od minulého roku o necelých 19 percent.

Za dobré výsledky vďačí zábavný gigant najmä úspechu filmov z produkcie Marvel a Pixar. Za posledné tri mesiace zarobili najviac za tretie pokračovanie úspešnej série Avengerov a druhý diel animovanej rozprávky Rodinka Úžasných.


Stream na prvom mieste
Plány firmy a jej výsledky však znervóznili investorov. Svedčia o tom akcie, ktoré v závere predvčerajšieho obchodovania poklesli o štyri percentá a v miernom poklese dlhšie zotrvali.

Bob Iger, CEO spoločnosti, však investorov v telekonferencii po zverejnení výsledkov upokojoval a zdôraznil, že veľká časť financií firmy putovala do novej streamingovej služby Disn

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.