Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.08.2018, 00:00

Najviac Slovákov stále dovolenkuje v Chorvátsku. Strach z Turecka utíchol

Najviac Slovákov stále dovolenkuje v Chorvátsku. Strach z Turecka utíchol
Zdroj: Dreamstime

Jadranské more je stále „slovenským“. Počas posledných dvoch júlových týždňov, ktoré sú najsilnejším dovolenkovým termínom, navštívilo Chorvátsko vyše 151-tisíc Slovákov. Vyplýva to z prieskumu agentúry Market Locator. Ten analyzoval zahraničné cesty na vzorke vyše 2,9 milióna ľudí.


Štandardné destinácie
Štatistiky ukazujú, že síce do Chorvátska vycestovalo najviac Slovákov, nárast ich počtu oproti vlaňajšku bol minimálny. Stále je to však viac ako dvojnásobok v porovnaní s druhým Talianskom. Takmer totožný počet Slovákov zavítal do Francúzska, ktoré je počas tohtoročného leta treťou najnavštevovanejšou prímorskou krajinou. V tesnom závese nasleduje Grécko.


Najvyšší medziročný nárast počtu slovenských turistov zaznamenalo Turecko. V porovnaní s minulým rokom ich v tejto krajine bolo o 30 percent viac. Môže za to aj upokojenie situácie po neúspešnom puči v júli 2016. Potvrdil to aj bezpečnostný analytik Jaroslav Naď, ktorý uviedol, že vzhľadom na výhodný kur

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.