Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.08.2018, 09:45

Piloti Ryanairu v niekoľkých európskych krajinách štrajkujú. Zrušených je približne 400 letov

Najväčší dopad má štrajk pilotov v Nemecku, kde bolo zrušených 250 letov.

Piloti Ryanairu v niekoľkých európskych krajinách štrajkujú. Zrušených je približne 400 letov
Zdroj: Reuters

Piloti írskej nízkonákladové letecké spoločnosti Ryanair dnes v niekoľkých európskych krajinách organizujú 24-hodinový štrajk. Aerolinky kvôli protestu zrušili približne 400 z 2400 plánovaných letov, čo sa dotýka okolo 55 tisíc cestujúcich.

Najväčší dopad má štrajk pilotov v Nemecku, kde bolo zrušených 250 letov. Znamená to komplikácie pre viac ako 42 tisíc ľudí. Cestujúci si mohli rezervovať iný let, alebo požadovať vrátenie peňazí, napísala agentúra DPA.

Štrajku sa zúčastnia tiež piloti Ryanairu v Írsku, Švédsku, Belgicku a Holandsku. Protestujú proti pomalému postupu rozhovorov o pracovných podmienkach.

Ryanair lieta do desiatok krajín, vrátane Slovenska. Vlani v decembri sa firme podarilo odvrátiť rozsiahle štrajky, keď sa prvýkrát vo svojej histórii rozhodol uznať odborové zväzy. Od tej doby ale nedokáže s radom z nich uzavrieť kolektívne zmluvy.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.