Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.08.2018, 11:20

HB Reavis predal vo Varšave budovy. Developer zinkasoval vyše 200 miliónov

Gdanski Business Center je jedným z najväčších komplexov kancelárskych budov v hlavnom meste Poľska.

HB Reavis predal vo Varšave budovy. Developer zinkasoval vyše 200 miliónov
Zdroj: HB Reavis

Dve kancelárske budovy vo Varšave predal developer HB Reavis za vyše 200 miliónov eur spoločnosti Savills Investment Management, ktorá v transakcii zastupovala globálny penzijný fond. Médiá o tom v piatok informoval developer.

Penzijný fond je tak na sto percent vlastníkom celého komplexu Gdanski Business Center, ktorého súčasťou sú budovy C a D s plochou takmer 53 tisíc štvorcových metrov. Gdanski Business Center je jedným z najväčších komplexov kancelárskych budov v hlavnom meste Poľska.

Riaditeľ pre strategické partnerstvá v Savills IM k predaju povedal, že tento obchod bol zároveň ich ďalšou veľkou investíciou v Poľsku, kde za posledné dva roky preinvestovali takmer jednu miliardu eur.

Budovy využívajú energiu z obnoviteľných zdrojov a získali ekologický certifikát BREEAM Excellent. Komplex bol dokončený v roku 2016. V plne obsadených obchodných priestoroch pracuje približne 10 tisíc zamestnancov rôznych firiem a inštitúcií, uzatvára developer.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.