Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.08.2018, 18:18

Medvedev hrozí USA obchodnou vojnou, Lavrov s novými sankciami kategoricky nesúhlasí

Washington dnes v tvrdej kritike Ruska pokračoval.

Medvedev hrozí USA obchodnou vojnou, Lavrov s novými sankciami kategoricky nesúhlasí
Zdroj: TASR/AP

Kategorický nesúhlas Moskvy s novo ohlásenými americkými sankciami proti Rusku vyjadril dnes v rozhovore s ministrom zahraničia USA Mikom Pompeom jeho ruský kolega Sergej Lavrov. Napísala to agentúra TASS. Biely dom v stredu oznámil, že zavádza nové protiruské sankcie ako trest za marcový útok na ruského agenta Sergeja Skripaľa v Británii, z ktorého obviňuje Moskvu.

"Ruská strana vyjadrila kategorický nesúhlas s nedávno vyhlásenými novými sankciami Washingtonu, ktoré sa odvolávajú na údajné informácie o podiele Ruska na takzvanom prípade Skripaľových," citoval TASS správu ministerstva zahraničia o telefonáte Lavrova s ​​Pompeom.

Washington dnes v tvrdej kritike Ruska pokračoval. Hovorca Národnej bezpečnostnej rady, poradného zboru prezidenta Donalda Trumpa, vydal vyhlásenie, podľa ktorého "útok proti Sergejovi a Julii Skripaľovým ... bol bezohľadným prejavom opovrhnutia všeobecne uznávanými normami zákazu chemických zbraní".

Aj ruský prezident Vladimir Putin dnes podľa kremeľských zdrojov o sankciách diskutoval s členmi svojej bezpečnostnej rady. Zhodli sa na tom, že podľa medzinárodného práva sú sankcie "absolútne nezákonné".

Ruský premiér Dmitrij Medvedev dnes varoval, že akékoľvek opatrenia, ktoré Spojené štáty v rámci sankcií prijmú s cieľom ochromiť ruské bankové transakcie alebo devízové ​​obchody, bude Moskva považovať za vyhlásenie obchodnej vojny. Prvá fáza sankcií má podľa Bieleho domu nadobudnúť účinnosť okolo 22. augusta, druhá o tri mesiace neskôr.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.