Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.08.2018, 20:04

Rusko sa chce zbavovať amerických dlhopisov. Ide o reakciu na sériu nových sankcií

Dnes to v štátnej televízii povedal ruský minister financií Anton Siluanov.

Rusko sa chce zbavovať amerických dlhopisov. Ide o reakciu na sériu nových sankcií
Zdroj: Flickr

Rusko sa chce zbavovať amerických štátnych dlhopisov a pri medzinárodných transakciách plánuje na úkor amerického dolára viac využívať rubeľ a ďalšie meny vrátane eura.

Dnes to v štátnej televízii povedal ruský minister financií Anton Siluanov. Ide o reakciu na novú sériu amerických sankcií uvalených na Rusko.

Americké ministerstvo zahraničia tento týždeň oznámilo, že Washington chystá nové sankcie voči Moskve kvôli presvedčeniu, že Rusi stoja za útokom nervovo paralytickým jedom proti bývalému ruskému agentovi Sergejovi Skrípalovi a jeho dcére v Británii. Rusko akúkoľvek spojitosť s týmto prípadom popiera. Sankcie majú začať platiť okolo 22. augusta.

Vláda v Moskve varovala Spojené štáty pred hospodárskou vojnou s nedoziernymi následkami. Predaj amerických štátnych dlhopisov môže byť varovný signál vyslaný do Washingtonu, píše na svojich internetových stránkach nemecký Der Spiegel.

Ešte silnejšie môže na USA vo veci štátnych obligácií tlačiť Peking. Žiadna iná krajina ich nevlastní toľko ako práve Čína.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.