Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.08.2018, 00:00

Prenajímali matrace v byte. Tak vznikol pred 10 rokmi Airbnb

Prenajímali matrace v byte. Tak vznikol pred 10 rokmi Airbnb
Zdroj: Reuters

Na začiatku úspešného projektu stála snaha mladých dizajnérov zarobiť si na bývanie. Pomohli aj voľby v USA.

Prvý kapitál získali vďaka predaju cereálií Obamove Óčka a Kapitán McCain počas amerických prezidentských volieb v roku 2008. Teraz hodnota firmy presahuje 30 miliárd dolárov.

Príbeh spoločnosti Airbnb sa však začal o rok skôr – v septembri 2007. Dvadsaťsedemročný Joe Gebbia vtedy navrhol svojmu spolubývajúcemu a bývalému spolužiakovi z dizajnérskej školy Brianovi Cheskému riešenie ich finančných problémov. „Napadlo mi, ako zarobiť pár dolárov. Premeníme náš byt na bed and breakfast pre dizajnérov,“ napísal svojmu známemu v maili. V San Franciscu sa totiž chystala dizajnérska konferencia a kapacita miestnych hotelov návalu návštevníkov nestačila.


Projekt odmietlo sedem investorov
Svojim prvým hosťom, 30-ročnému Indovi, 35-ročnej žene z Bostonu a 45-ročnému otcovi štyroch detí z Utahu, poskytli tri matrace vo svojej obývačk

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.