Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.08.2018, 00:00

Samsung chce investovať 22 miliárd do technológií

Kórejsky výrobca sa rekordnou sumou snaží udržať pred rastúcou konkurenciou z Číny

Samsung chce investovať 22 miliárd do technológií
Zdroj: Reuters

Samsung sa rozhodol investovať do budúcnosti spoločnosti. A nejde o malú sumu. Dohromady ide firma do seba investovať 161 miliárd dolárov, z toho 22 na vývoj nových technológií. Týmto krokom sa snaží predbehnúť svojich čoraz väčších konkurentov z Číny a udržať si popri silnej konkurencií v podobe Applu a Huawei svoje postavenie na trhu.


Technologický gigant chce finančné prostriedky rozdeliť do viacerých oblastí. Prioritou by malo byť Samsung Electronics, klenot celej spoločnosti. V nových technológiách pôjdu peniaze do vývinu umelej inteligencie, piatej generácie mobilných sietí 5G, elektronických súčiastok pre autá budúcnosti a do biofarmaceutického odvetvia. Spoločnosť sa na tieto oblasti zamerala práve kvôli tomu, že podľa analytikov predstavujú budúcnosť technologického priemyslu.


Zvyšných 138 miliárd dolárov investujú do výrobných zariadení na výrobu polovodičov a displejov, ale aj na podporu externých začínajúcich projektov. Ide o najvyššiu sumu, akú zatiaľ spoločnosť do vlastnej výroby dala. Naposledy bola podobná dlhoročná investícia oznámená v roku 2010. Vtedy išlo ale o obdobie päť rokov a suma bola 20 miliárd dolárov.


Svojou technológiou zaostáva
Rekordnou investíciou sa snaží Samsung reagovať aj n

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.