Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.08.2018, 00:00

Nord Stream 2 ukázal záložný plán

Konzorcium, ktoré stavia Nord Stream 2, pripravilo záložnú trasu. Má sa vyhnúť dánskemu teritóriu, ktoré ako jediné plynovod blokuje.

Nord Stream 2 ukázal záložný plán
Zdroj: Reuters

Po mesiacoch konfliktov a vyjednávaní sa zásadný projekt ruského plynovodu Nord Stream 2 dostal do finále. Aby si konzorcium pod vedením Gazpromu úspešné dokončenie poistilo, podalo dánskej energetickej agentúre žiadosť o výstavbu alternatívnej trasy plynovodu, ktorou by obišlo ich teritoriálne vody. Takto projekt už nebude závislý od schválenia kodanskou vládou.

Dlhší a drahší
Predložená nová alternatíva je dlhá 175 kilometrov a mala by prechádzať dánskou výlučnou ekonomickou zónou smerom na severozápad okolo dánskeho ostrova Bornholm. Takto by sa vyhla dánskym teritoriálnym vodám. Ruskí plynári však zároveň deklarovali, že neupúšťajú od pôvodného plánu trasy, ktorý bol predložený v apríli 2017, a aj naďalej sa opierajú o odporučenia vydané príslušnými dánskymi

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.