Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.08.2018, 12:09

Pád mosta v Janove tvrdo zasiahol akcie firmy Atlantia, ktorá prevádzkuje spoplatnené cesty v Taliansku

Talianska vláda uviedla, že kvôli pádu mosta v Janove začne proces vedúci k zrušeniu koncesií firme Autostrade per l'Italia, ktorá je divíziou Atlantie.

Akcie talianskeho prevádzkovateľa mýtnych ciest Atlantia začali dnešné obchodovanie poklesom o 23,5 percenta.

Reagujú tak na oznámenie talianskej vlády, ktorá uviedla, že kvôli pádu časti diaľničného mosta v Janove začne proces vedúci k zrušeniu koncesií firme Autostrade per l'Italia, ktorá je divíziou Atlantie.

​Spoločnosť Autostrade podľa ministra dopravy Danila Toninelliho nesplnila svoje záväzky zo zmluvy o prevádzkovaní janovského Morandiho mosta.

Podľa zmluvy by tak podniku mohla okrem odobratia licencie hroziť aj finančná pokuta až 150 miliónov eur. Firma však tvrdí, že svoje záväzky dodržiavala.

Spoločnosť Autostrade per l'Italia je správcom diaľničného úseku, ktorý zahŕňa aj zrútený most.

Pod silný predajný tlak sa dostali aj akcie ďalších prevádzkovateľov mýtnych ciest v Taliansku. Vicepremiér Luigi Di Maio dnes uviedol, že talianske diaľnice bude musieť prevziať stáť, pokiaľ ich prevádzkovateľ nedokáže riadne plniť svoje povinnosti.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.