Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.08.2018, 00:00

Pri fotkách človeka nahradil stroj

Povolanie vyvolávača fotografií sa v súčasnosti na Slovensku už nevyskytuje.

Pri fotkách človeka nahradil stroj
Zdroj: Pixabay

V modernej dobe digitalizácie čoraz viac nahrádzajú prácu ľudí roboty. Výnimkou nie sú ani fotografie. Ľudia si ich čoraz viac vyvolávajú cez stroje, ktoré im ich priamo na mieste do pár minút vydajú. Kvalita sa pri tom nemení.
Povolanie vyvolávača fotografií sa v súčasnosti na Slovensku už nevyskytuje. Ak sa ľudia tomuto remeslu venujú, ide najčastejšie o samotných fotografov, ktorí svoje produkty ponúkajú priamo vo vytlačenej forme. Aj to však zaberá veľké množstvo času. Ručné vyvolanie filmu a vytlačenie jednej fotografie môže zabrať viac ako hodinu. Za rovnaký čas sa dajú dnes vytlačiť stovky.
Vyvolávať fotky je stále populárne
Prvé digitálne fotoaparáty či smartfóny spôsobili, že ešte pred pár rokmi tlačenie fotografií značne stagnovalo. Ľudia si ich namiesto do albumov ukladali do počítača a ich papierovú podobu nepotrebovali. To už však v súčasnosti neplatí. „Pred piatimi, šiestimi rokmi sme pocítili stagnáciu záujmu, odvtedy však popularita klasických fotografií rastie,“ vyja

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.