Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.08.2018, 11:08

Ceny ropy za týždeň klesli. Dôvodom sú obavy z obchodných sporov

oproti minulému týždňu klesli pre obavy z nadmernej produkcie a spomalenie globálnej ekonomiky v dôsledku obchodných sporov.

Ceny ropy za týždeň klesli. Dôvodom sú obavy z obchodných sporov
Zdroj: Reuters

Ceny ropy v závere obchodovania tento týždeň vzrástli. Ale oproti minulému týždňu klesli pre obavy z nadmernej produkcie a spomalenie globálnej ekonomiky v dôsledku obchodných sporov.

Podľa Tariqa Zahira, člena manažmentu spoločnosti Tyche Capital v New Yorku, investori majú najväčšie obavy z poklesu dopytu po rope v Číne, ak sa tempo jej hospodárskeho rastu spomalí. Čína je totiž druhým najväčším svetovým spotrebiteľom ropy, po USA.

Barel (159 litrov) americkej ľahkej ropy West Texas Intermediate (WTI) s dodávkou v septembri v piatok zdražel o 45 centov alebo 0,7 percenta a uzavrel obchodovanie pri cene 65,91 dolára (57,86 eur). Ale za celý týždeň cena WTI klesla o 2,6 percenta.

Cena októbrového kontraktu na severomorskú ropnú zmes Brent vzrástla o 40 centov alebo 0,6 % na 71,83 USD za barel a oproti piatku 10. augusta sa znížila o 1,4 percenta.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.