Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.08.2018, 00:00

Od celiakii k blogu. Od blogu k podnikateľskému plánu

Out of the box

Vyrábať i predávať bez odpadu výrobky, ktoré môžu jesť vegáni i ľudia s intoleranciou lepku. Takúto netradičnú kombináciu dokázal zostrojiť ambiciózny manželský pár Daniela a Matúš Zvalovci. V ich predajni pekárenských výrobkov U dobrožrúta v centre Bratislavy nájdu ľudia výrobky určené pre úzku cieľovú skupinu. Konateľka predajne Daniela Zvalová vyrába pre celiatikov.
Rodinný podnikateľský nápad vznikol, paradoxne, vďaka celiakii, ktorou začala trpieť už pred takmer trinástimi rokmi. „To bola príčina, prečo sme museli začať variť inak. Začalo nás to fascinovať a skúšali sme iné rozmery. Skúšali sme aj raw stravovanie, byť striktnými vegánmi, ale všade sme narážali na určité obmedzenia, vďaka čomu sme sa rozhodli zvoliť si vlastný smer,“ opisuje začiatky.
Od pomoci kamarátom až po úspešný blog
Nedostatok vyhovujúcich produktov na trhu i celková absencia povedomia o celiakii na Slovensku donútili rodinu Zvalovcov vymýšľať si vlastné recepty. Ako konštatuje Daniela, neprerábali ich, ale vymýšľali úplne nové od podlahy. O špecifické domáce produkty začali mať záujem aj ich známi a zvesti o rodine schopnej vymýšľať i vyrábať recepty vhodné pre vegánov a ľudí s intoleranciou lepku sa začali šíriť.
Rozhodl

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.