Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.08.2018, 09:49

Microsoft je podozrivý z účasti na nekalých obchodoch v Maďarsku

Microsoft podľa newyorského denníka začal vnútorné vyšetrovanie.

Microsoft je podozrivý z účasti na nekalých obchodoch v Maďarsku
Zdroj: Reuters

Americkí kriminalisti preverujú spoločnosť Microsoft kvôli podozreniu, že sa zaplietla do korupcie pri predaji programového vybavenia v Maďarsku. Oznámil to vo štvrtok denník Wall Street Journal. Podozrenie sa týka kancelárskych programov Word a Excel.

Podľa ministerstva spravodlivosti USA nie je vylúčené, že Microsoft predával v Maďarsku svoje programové produkty cez sprostredkovateľov, ktorým tovar dodával za výrazne znížené ceny. Sprostredkovateľské spoločnosti potom programy predávali vládnym úradom za takmer plnú cenu.

K transakciám malo dochádzať v rokoch 2013 a 2014. Americkí vyšetrovatelia majú podozrenie, že rozdiel v cene, ktorý sprostredkovatelia inkasovali, použili potom k podplateniu maďarských vládnych úradníkov.

Microsoft podľa newyorského denníka začal vnútorné vyšetrovanie. Firma už údajne odvolala štyroch zamestnancov svojej budapeštianskej pobočky a ukončila obchodné kontakty so štyrmi maďarskými spoločnosťami.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.