Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.08.2018, 00:00

Křetínský a Tkáč vstúpili do veľkoobchodu Metro

Hodnota akcií Metro AG na burze dosahuje 4,14 miliardy eur, hodnota celej firmy odvodená od akcií je zhruba dvojnásobná.

Křetínský a Tkáč vstúpili do veľkoobchodu Metro
Zdroj: Peter Mayer

Spoločnosť EP Global Commerce miliardárov Daniela Křetínského a Patrika Tkáča vstupuje do nemeckej obchodnej spoločnosti Metro AG, ktorá v Česku vlastní veľkoobchody Makro a na Slovensku Metro Cash & Carry. EPGC podľa minulotýždňovej dohody získa 7,3 percenta kmeňových akcií a opciu na ďalších 15,2 percenta v Metro AG.

Treba súhlas Nemcov
Na druhej strane kontraktu je firma Haniel Financie Deutschland, stopercentná dcérska spoločnosť firmy Franz Haniel & Cie, ktorá je teraz najväčším akcionárom v Metre. Prevádzaný podiel spolu s opciou predstavuje všetky kmeňové akcie, ktoré spoločnosť Haniel v Metre vlastní.

„Zmluvné strany sa dohodli, že nezverejnia kúpnu cenu,“ uviedol Daniel Častvaj zastupujúci EP Global Commerce (EPCG). Dohoda podľa neho podlieha schváleniu dozornej rady firmy Haniel a súhlasu protimonopolných úradov.


Hodnota akcií

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.