Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.08.2018, 11:50 Aktualizované dňa 30.08.2018 o 12:23

Panasonic sa pripravuje na brexit. Svoje európske sídlo presunie do Amsterdamu

Premiestniť svoje centrály z Británie plánujú aj japonské finančné firmy.

Panasonic sa pripravuje na brexit. Svoje európske sídlo presunie do Amsterdamu
Zdroj: Reuters

Japonský výrobca elektroniky Panasonic v októbri presťahuje svoje európske sídlo z Británie do Amsterdamu. Podľa šéfa európskej divízie sa chce vyhnúť prípadným daňovým problémom v súvislosti s odchodom Spojeného kráľovstva z Európskej únie (EÚ).

Laurent Abadie to dnes povedal denníku Nikkei Asian Review. Dodal, že ďalším motívom rozhodnutia, ktoré spoločnosť zvažovala 15 mesiacov, bola aj snaha vyhnúť sa prekážkam vo voľnom pohybe tovaru a osôb, platnom v EÚ.

Premiestniť svoje centrály z Británie plánujú aj japonské finančné firmy. Úmysel presťahovať v súvislosti s brexitom, ktorý by mal nastať v marci 2019, niektoré pracovné miesta z Británie do krajín EÚ už oznámil aj celý rad nadnárodných spoločností.

Panasonic sa obáva, že ak Londýn v snahe prilákať investorov zníži firemné dane, začne naň Tokio pozerať ako na daňový raj. Podľa šéfa firmy by tak hrozilo, že Panasonic viac zdaní doma v Japonsku.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.