Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.08.2018, 22:10

Buffettova spoločnosť Berkshire po rokoch odkupovala vlastné akcie, prikúpila aj Apple

Objem vykúpených akcií Warren Buffett neoznámil.

Buffettova spoločnosť Berkshire po rokoch odkupovala vlastné akcie, prikúpila aj Apple
Zdroj: Reuters

Americká investičná spoločnosť Berkshire Hathaway miliardára a filantropa Warrena Buffetta prvýkrát od roku 2012 odkupovala vlastné akcie.

Buffett to dnes povedal v rozhovore v televízii CNBC. Berkshire tiež mierne zvýšila svoj už tak veľký podiel v spoločnosti Apple.

Objem vykúpených akcií Buffett neoznámil. Povedal len, že k tomuto kroku firma pristúpila po zmene metriky, ktorú používa pri rozhodovaní, kedy sú odkupy dobrým krokom.

Investori by tiež podľa Buffettovho názoru urobili lepšie, keby mali vlastný kôš akcií než 30-ročné dlhopisy a iné cenné papiere s fixným výnosom, pretože americké podniky ťažia zo silnej ekonomiky. "Neviem, kedy nakupovať akcie, ale viem, či ich kupovať," vyhlásil miliardár, ktorý dnes oslavuje 88. narodeniny.

Do portfólia spoločnosti Berkshire patrí viac ako 90 podnikov, ktoré pôsobia okrem iného v poisťovníctve, chemickom priemysle, energetike, železničnej doprave, potravinárstve a maloobchode. Konglomerát investoval do spoločností ako je Apple, Wells Fargo, Bank of America alebo Coca-Cola.

Zmeny pravidiel v odkupe akcií ohlásené 17. júla dávajú firme nové možnosti, ako použiť 111,1 miliardy dolárov, ktoré má Berkshire k dispozícii. Poslednú veľkú akvizíciu firma urobila pred dva a pol rokmi.

Buffett tiež povedal, že Berkshire od 30. júna ešte prikúpila "niečo málo" akcií Applu. Posledný júnový deň Berkshire vlastnila 252 miliónov akcií Applu, ktorých hodnota dnes presahuje 56 miliárd dolárov.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.