Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.08.2018, 00:00

Stravné lístky nestačia. Česi lákajú na kuchyňu zadarmo

Stravné lístky nestačia. Česi lákajú na kuchyňu zadarmo
Zdroj: Reuters

Rozmaznávanie zamestnancov vybranými pochúťkami vo firemnej reštaurácií patrí ku koloritu kalifornského Sillicon Valley. Ibaže kým v Spojených štátoch tento benefit čiastočne ustupuje, prichádzajú s ním niektoré české firmy. Patria medzi nich Avast, Livesport alebo česká pobočka Googlu.


Jedlo a pitie celý deň v neobmedzenom množstve v pražskej reštaurácii Timeout hradí od minulého marca svojim zamestnancom spoločnosť Livesport, ktorá prináša športové spravodajstvo pre fanúšikov a stávkarov v 30 jazykoch. Väčšina pracovníkov Livesportu sem prichádza denne, niekedy aj na raňajky či večere.


Úspešný nástroj
Ponuka kvalitného jedla zadarmo má podobne ako ďalšie benefity zvýšiť atraktivitu zamestnania pre súčasných ľudí a nových uchádzačov, ktorí sa na trhu ťažko zháňajú. A podľa firmy má „bezodný tanier“ úspech. Väčšina sa stala štamgastmi, ktorí si denne doprajú české klasiky, stredomorskú a ázijskú kuchyňu, burgery, domáce cestoviny aj rybie špeciality.


Pôvodne si stravovanie v reštauráciách novej kancelárskej budovy Aspira B

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.