Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.08.2018, 14:09

Počet ubytovaných turistov na Slovensku stúpol na nový rekord

Za obdobie od januára do konca júna služby ubytovacích zariadení na Slovensku využilo 2,57 milióna ľudí.

Počet ubytovaných turistov na Slovensku stúpol na nový rekord
Zdroj: TASR

Počet ubytovaných turistov na Slovensku v prvom polroku stúpol na nový rekord. Zo zahraničia jazdia do krajiny pod Tatrami hlavne Česi. Vyplýva to z údajov Štatistického úradu SR a prepočtov ČTK.

Za obdobie od januára do konca júna služby ubytovacích zariadení na Slovensku využilo 2,57 milióna ľudí. Oproti rovnakému obdobiu minulého roka to predstavuje nárast o 3,6 percenta.

Viac ako tri pätiny klientov slovenských hoteliérov tvorili v sledovanom období domáci návštevníci. Na Slovensku sa tiež ubytovalo takmer milión cudzincov.

Najpočetnejšou zahraničnou klientelou slovenských hoteliérov boli tradične Česi, ktorí sa na celkovom počte ubytovaných hostí v prvom polroku podieľali viac ako desatinou.

Napriek rastu počtu turistov kapacity slovenských ubytovacích zariadení boli v júni vyťažené len zhruba z jednej tretiny.

Cestovnému ruchu na Slovensku pomáhajú tiež vládne dotácie pre školy na organizovanie lyžiarskych výcvikov. Ďalšiu podporu domácich podnikateľov v ubytovacích službách si vládna koalícia sľubuje od pripravovaného zavedenia povinných firemných príspevkov na rekreáciu pre pracovníkov väčších zamestnávateľov.

Vlani sa na Slovensku ubytovalo 5,37 milióna domácich i zahraničných turistov. Oproti roku 2016 to predstavovalo nárast o sedem percent.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.