Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.08.2018, 14:09

Počet ubytovaných turistov na Slovensku stúpol na nový rekord

Za obdobie od januára do konca júna služby ubytovacích zariadení na Slovensku využilo 2,57 milióna ľudí.

Vysoké Tatry - turisti
Zdroj: TASR

Počet ubytovaných turistov na Slovensku v prvom polroku stúpol na nový rekord. Zo zahraničia jazdia do krajiny pod Tatrami hlavne Česi. Vyplýva to z údajov Štatistického úradu SR a prepočtov ČTK.

Za obdobie od januára do konca júna služby ubytovacích zariadení na Slovensku využilo 2,57 milióna ľudí. Oproti rovnakému obdobiu minulého roka to predstavuje nárast o 3,6 percenta.

Viac ako tri pätiny klientov slovenských hoteliérov tvorili v sledovanom období domáci návštevníci. Na Slovensku sa tiež ubytovalo takmer milión cudzincov.

Najpočetnejšou zahraničnou klientelou slovenských hoteliérov boli tradične Česi, ktorí sa na celkovom počte ubytovaných hostí v prvom polroku podieľali viac ako desatinou.

Napriek rastu počtu turistov kapacity slovenských ubytovacích zariadení boli v júni vyťažené len zhruba z jednej tretiny.

Cestovnému ruchu na Slovensku pomáhajú tiež vládne dotácie pre školy na organizovanie lyžiarskych výcvikov. Ďalšiu podporu domácich podnikateľov v ubytovacích službách si vládna koalícia sľubuje od pripravovaného zavedenia povinných firemných príspevkov na rekreáciu pre pracovníkov väčších zamestnávateľov.

Vlani sa na Slovensku ubytovalo 5,37 milióna domácich i zahraničných turistov. Oproti roku 2016 to predstavovalo nárast o sedem percent.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.