Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.09.2018, 00:00

Akciám Volkswagenu najnovšie škodí benzín

Podľa výpovedí technikov automobilky sa manipulovalo s emisnými testami nielen v naftových, ale aj v benzínových vozidlách.

Automobilka Volkswagen
Zdroj: Reuters

Neubehli ani tri roky od kauzy dieselgate, keď bola automobilka Volkswagen obvinená z manipulácií emisných testov pri dieselových motoroch, a už zasa čelí výrobca áut z nemeckého Wolfsburgu ďalšiemu problému. Nemecký denník Bild an Sonntag napísal, že automobilka údajne manipulovala aj s testami emisií pri benzínových motoroch koncernu. Tie tak mali vykazovať nižšie emisie oxidu uhličitého a spotrebu paliva.


Nemecké ministerstvo dopravy tieto obvinenia popiera. Podľa rezortu informácie, ktoré denník ponúkol, nie sú nové a Spolkový úrad pre motorové vozidlá ich už vyšetruje. Ak by sa však ukázali ako pravdivé, škandál ohľadne emisných testov by dostal nový rozmer. Podľa odhadov analytikov by to pravdepodobne viedlo k novej žalobe a ďalším pokutám. Automobilka pritom už dokopy musela zaplatiť kvôli manipulácii emisných testov na dieselových motoroch 27 miliárd eur.


Akcie stále v poklese
Aj keby sa informácie o podvodoch na emisiách nepotvrdili, obvinenia svoju škodu už stihli narobiť. „Každé nové zistenie v tejto kauze čoraz viac ohrozuje a poškodzuje meno automobilky. To môže mať z dlhodobého hľadiska za následok nižší dopyt zo strany spotrebiteľov, a tak aj útl

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.