Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.09.2018, 18:30

Sulík: Nebolo nutné ich zraziť na kolená, jedna celá generácia Grékov stratila svoju budúcnosť

  • O situácii v Grécku sme sa v HNtelevízii rozprávali s predsedom SaS Richardom Sulíkom.
  • Ako vníma, že sa Grécko vracia na finančné trhy?
  • Ako hodnotí v tomto kontexte pád vlády Ivety Radičovej?
  • A bude nakoniec Grékom ich dlh odpustený?
  • Dozviete sa v rozhovore. 

Grécko sa chystá opustiť posledný záchranný program, od roku 2010 sa tak má prvýkrát plnohodnotne vrátiť na finančné trhy. Práve kvôli druhému záchrannému balíčku padla vláda Ivety Radičovej.

Predsedu SaS a europoslanca Richarda Sulíka, ktorý bol jednou z kľúčových osobností udalostí v roku 2011, ktoré viedli k pádu vlády, sme sa v HNtelevízii pýtali, či to stálo za to.

"Tá vláda vôbec nemusela padnúť, stačilo, keby Iveta Radičová nespojila hlasovanie o dôvere vláde s hlasovaním o záruke pre Grécko," vyhlásil Sulík.

Grécku podľa Sulíka potrvá dvadsať rokov, kým sa z krízy dostane. "Jedna celá generácia stratila svoju budúcnosť," vyhlásil v rozhovore.

Oceňuje však, že Grécko robí množstvo reforiem. No dlh Grécka je podľa Sulíka enormný. "Gréci tie dlhy nikdy nesplatia. Znamená to, že tie bezpodmienečné záruky si môžeme strčiť za klobúk," tvrdí.

Grécko do eurozóny nepatrilo a ani nepatrí, lebo sa tam dostalo podvodom. Navyše podľa neho euro Grécku škodí, pretože je pre túto krajinu príliš silné, myslí si europoslanec. "Do Grécka sa kvôli euru oplatí dovážať paradajky, to je úplný nonsens," povedal šéf SaS.

Viac sa dozviete vo videu vyššie.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.