Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.09.2018, 00:00

Google oslavuje 20 rokov. Takmer ho predali za zlomok ceny

Technologický gigant oslavuje 20 rokov od založenia spoločnosti. Na začiatku nebolo jasné, ako bude zarábať. Dnes je treťou najhodnotnejšou firmou na svete.

Google oslavuje 20 rokov. Takmer ho predali za zlomok ceny
Zdroj: Reuters

Miliardové obraty, miliardy používateľov a vo výhľade magická biliónová hranica trhovej kapitalizácie, ktorú dosiaľ prekonal iba Apple. Technologický gigant Google však nezačal ako obrovský hráč na trhu, ale ako ambiciózny stredoškolský projekt študentov Larryho Pagea a Sergeja Brina. Zadaním oboch študentov bolo vytvoriť internetový prehliadač. Projektu sa darilo a študenti sa rozhodli svoju prácu pretaviť do biznisu. Pred 20 rokmi založili firmu Google, ktorá sa na začiatku usídlila v garáži, ktorú si prenajali.

Krátko po založení spoločnosti získali Brin i Page svoj prvý milión dolárov na ďalšie rozvíjanie svojho biznisu. Napriek slabej konkurencii

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.