Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.09.2018, 00:00

Amazon pokoril métu bilión

Americký gigant zažil úspešné leto. Vďaka nemu sa dotiahol na Apple.

Amazon pokoril métu bilión
Zdroj: Reuters

Technologická firma, ktorá pôvodne vznikla len kvôli predaju kníh, sa teší jednému úspechu za druhým. Najnovšie sa stala druhou firmou po americkom Apple, ktorá prekonala biliónovú hranicu v trhovej kapitalizácii na americkej burze cenných papierov. „V prípade pokračujúceho dobrého vývoja na akciových trhoch bolo pravdepodobné, že Amazon do konca týždňa prekoná v trhovej kapitalizácii hodnotu jedného bilióna dolárov,“ vyjadril sa portfóliový manažér Wealth Effect Management Martin Vozár.  Amazonu k úspechu stačil dvojpercentný nárast akcií v priebehu včerajšieho obchodovania.


Prime je dôležitý
Zatiaľ najvyššiu úroveň dosahovala spoločnosť na burze minulú stredu s hodnotou 2 025,51 dolára za akciu. Za to môže vďačiť americkej nadnárodnej investičnej banke Morgan Stanley, ktorá posunula cenový cieľ spoločnosti z 1 850 na 2 500 dolárov. Po ich vyjadrení narástli akcie giganta o takmer päť percent. Od začiatku leta ide pritom o nárast 18 percent, od začiatku roka takmer 70.


Za toto rapídne stúpanie vďačila aj svojim výsledkom druhého kvartálu, ktoré zverejnila na konci júla. V nich mohli investori prvýkrát vidieť prekonanie dvoch miliárd v ziskoch. To bolo spôsobené rastúcim počtom zákazníkov ich platenej služby Prime, ktorého cena narastala z 99 dolárov za rok na

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.