Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.09.2018, 00:00

Fincentrum lákalo klientov konkurencie

Spoločnosť je na Slovensku dlhodobo trojkou v poskytovaní finančných služieb.

Fincentrum lákalo klientov konkurencie
Zdroj: Reuters

Švajčiarska poisťovňa Swiss Life odkúpila finančno-sprostredkovateľskú spoločnosť Fincentrum. HN prinášajú odpovede na najzaujímavejšie otázky.

1. Čo môžeme očakávať od Swiss Life?

Swiss Life diverzifikuje svoje portfólio o nezávislé sprostredkovanie, čo znamená, že bude zarábať aj na predaji produktov konkurenčných poisťovní. Fincentrum bude mať preto inú pozíciu ako menšia sprostredkovateľská spoločnosť AWD. Tá v roku v roku 2013 v Česku dokonca zmenila názov na Swiss Life Select a teraz sa sústredí na predaj produktov materskej spoločnosti.

„AWD malo na slovenskom trhu malý podiel. O spoločnosti Fincentrum sa to však povedať nedá. V tomto prípade ide o hlavného hráča,“ vysvetľuje Pavel Škriniar z Fakulty podnikového manažmentu Ekonomickej univerzity. Konkrétne čísla transakcie zverejnené neboli, no za posledné roky ide o najväčšiu fúziu svojho druhu.


2. Aká je pozícia Fincentra na trhu?

Spoločnosť je na Slovensku trhovou trojkou v segmente služieb pre retailovú klientelu. Sprostredkúva hypotéky, poistenie, ale aj investície. Predbehli ju len OVB s tržbami za minulý rok 36 miliónov eur a Partners Group SK s 31 miliónmi eur. Fincentrum len tesne nedosialo hranicu 15 miliónov eur. Najväčšou sprostredkovateľskou firmou na trhu je Respect s tržbami 44 miliónov, no firma sa sústredí na poisťovanie podnikateľov. Medzi najvýznamnejších hráčov patrí Fincentrum aj v Česku,

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.