Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.09.2018, 00:00

Liftago na Slovensku hľadá nové partnerstvá

Alternatívna taxislužba potrebuje pri svojej expanzii na našom trhu pomoc.

Liftago na Slovensku hľadá nové partnerstvá
Zdroj: liftago.com

Česká platforma poskytujúca odvoz Liftago oznámila rozšírenie svojho pôsobenia do všetkých krajských miest Česka. Konkurencia však v oblasti prepravy stále stúpa. Len pred mesiacom sa rozšírila do ďalších štyroch krajských miest aj služba Taxify. Hlavným cieľom Liftago je vytvoriť celonárodnú sieť dopravy u našich západných susedov. Tá by zahrňovala aj autobusových, vlakových a leteckých dopravcov. Cieľom by bolo dostať zákazníka z miesta, kam dorazí, kamkoľvek bude potrebovať. Na Slovensku sa zatiaľ sústredí iba na Bratislavu.

Každé mesto je špecifické
Doteraz služba fungovala v piatich krajských mestách, najnovšie sa k nim pridali Ústí nad Labem, Plzeň a České Budějovice. Rovnaké ambície majú aj pre Slovensko – chýba im však silný miestny partner z oblasti prepravy a cestovania. „Zatiaľ sa zameriavame na dostupnosť v Bratislave, najmä pre firemných zákazníkov, ktorí požadujú komfort objednanie cez aplikáciu a zároveň ľahké platenie cez faktúru,“ vyjadril sa Ondřej Krátký, spoluzakladateľ a riaditeľ Liftago.


Príchodom do regiónov musí spoločnosť adresovať špecifickú situáciu každého mesta. Najdôležitejšie sú logistická štruktúra mesta alebo progresívnosť miestnych taxi dopravcov. „Logistika je náročná napríklad v Brne, kde pasažieri smerujú rán

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.