Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.09.2018, 00:00

Jesenné dovolenky na vzostupe. Vedie Egypt

Počet jesenných dovolenkárov výrazne narástol. Rozhoduje výhodná cena a klíma.

Jesenné dovolenky na vzostupe. Vedie Egypt
Zdroj: Archív HN

Slováci si z ponuky cestovných kancelárií vyberajú jesenné termíny. A to čoraz viac. Dopyt po dovolenkách v tomto období je oproti minulému roku výrazne vyšší. Pre HN to potvrdila spoločnosť Invia, ktorá je autorizovaným predajcom zájazdov viac než tristo českých a slovenských cestovných kancelárií.

„V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka je na Slovensku dopyt po jesenných dovolenkách zatiaľ vyšší približne o 75 percent,“ uviedol Michal Tůma z Invie. Podľa ich údajov si prvú priečku v rebríčku najvyhľadávanejších destinácií zopakoval Egypt. V porovnaní s minulým rokom zaznamenal najvýraznejší nárast podielu na predaji v jesenných termínoch – predstavuje 14 percent.


Exotika za menej
Zájazd do severoafrickej krajiny si podľa Tůmu zakúpil vyše dvojnásobný počet cestovateľov ako minulý rok, pričom priemerná cena dovolenky pre jednu osobu sa pohybuje okolo 570 eur. Zvýšený záujem o Egypt potv

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.