Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.09.2018, 10:08

Vietnam zbrojí. Od Ruska si objednal zbrane a techniku za miliardu

Rusko je najväčším dodávateľom zbraní Vietnamu a ruské spoločnosti sú zapojené do množstva vietnamských energetických projektov.

Vietnam zbrojí. Od Ruska si objednal zbrane a techniku za miliardu
Zdroj: Wikimedia

V rámci posilňovania svojej obrannej kapacity zadal Vietnam Rusku objednávky na zbrane a vojenský servis v hodnote cez jednu miliardu dolárov.

S odvolaním sa na šéfa ruskej Federálnej služby pre vojensko-technickú spoluprácu Dmitrija Šugajeva to dnes uviedla agentúra TASS.

Informácia bola zverejnená počas návštevy generálneho tajomníka Nguyen Phu Tronga v Rusku. Detaily kontraktu neboli uvedené.

Vietnam a Rusko udržujú po desaťročia tesné vzťahy. Rusko je najväčším dodávateľom zbraní Vietnamu a ruské spoločnosti sú zapojené do množstva vietnamských energetických projektov.

V poslednom desaťročí si už Hanoj ​​objednal od Ruska šesť najmodernejších ponoriek triedy Varšavjanka (v kóde NATO Kilo), niekoľko vojnových lodí, 12 viacúčelových bojových lietadiel Suchoj Su-30MK2 a ďalšie zbrojné vybavenie.

Vietnam sa v posledných rokoch stal jedným z najaktívnejších dovozcov zbraní na svete. Deje sa tak na pozadí rastúceho napätia medzi Vietnamom a Čínou v spore o Spratlyho a Paracelské ostrovy v Juhočínskom mori.

Obe krajiny si na tieto územia robia nároky, niekoľko ďalších ázijských krajín si nárokuje časť Spratlyho ostrovov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.