Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.09.2018, 10:08

Vietnam zbrojí. Od Ruska si objednal zbrane a techniku za miliardu

Rusko je najväčším dodávateľom zbraní Vietnamu a ruské spoločnosti sú zapojené do množstva vietnamských energetických projektov.

Vietnam zbrojí. Od Ruska si objednal zbrane a techniku za miliardu
Zdroj: Wikimedia

V rámci posilňovania svojej obrannej kapacity zadal Vietnam Rusku objednávky na zbrane a vojenský servis v hodnote cez jednu miliardu dolárov.

S odvolaním sa na šéfa ruskej Federálnej služby pre vojensko-technickú spoluprácu Dmitrija Šugajeva to dnes uviedla agentúra TASS.

Informácia bola zverejnená počas návštevy generálneho tajomníka Nguyen Phu Tronga v Rusku. Detaily kontraktu neboli uvedené.

Vietnam a Rusko udržujú po desaťročia tesné vzťahy. Rusko je najväčším dodávateľom zbraní Vietnamu a ruské spoločnosti sú zapojené do množstva vietnamských energetických projektov.

V poslednom desaťročí si už Hanoj ​​objednal od Ruska šesť najmodernejších ponoriek triedy Varšavjanka (v kóde NATO Kilo), niekoľko vojnových lodí, 12 viacúčelových bojových lietadiel Suchoj Su-30MK2 a ďalšie zbrojné vybavenie.

Vietnam sa v posledných rokoch stal jedným z najaktívnejších dovozcov zbraní na svete. Deje sa tak na pozadí rastúceho napätia medzi Vietnamom a Čínou v spore o Spratlyho a Paracelské ostrovy v Juhočínskom mori.

Obe krajiny si na tieto územia robia nároky, niekoľko ďalších ázijských krajín si nárokuje časť Spratlyho ostrovov.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.