Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.09.2018, 00:00

Najviac ultrabohatých býva v Hongkongu

Podľa údajov spoločnosti Wealth-X zosadil ázijský tiger z prvej priečky po siedmich rokoch New York.

Najviac ultrabohatých býva v Hongkongu
Zdroj: Reuters

Najväčšie percento najbohatších ľudí sa z Ameriky presunulo do Ázie. Podľa najnovšej správy výskumnej spoločnosti Wealth-X, ktorá sa zameriava na nadmerne bohatých ľudí, je najviac takýchto obyvateľov v Hongkongu. Administratívna oblasť Číny tak po dlhých siedmich rokoch nahradila v čele rebríčka New York. Za nadmerne bohatých označuje Wealth-X osoby s majetkom prevyšujúcim 30 miliónov dolárov. Celosvetovo ich je už vyše 225-tisíc, čo je medziročne viac takmer o 13 percent. Majetok nadmerne bohatých osôb v súčasnosti predstavuje hodnotu 31,5 bilióna dolárov.

Most do Číny
Priamo v Hongkongu pritom došlo k nárastu takmer o tretinu. Medzi jeho najbohatších obyvateľov patria zakladatelia internetových spoločností Alibaba a Tencent, Jack Ma a Pony Ma. Hlavným dôvodom tohto výsledku je podľa Wealth-X rýchly rast akciových trhov vo väčšine Ázie, najmä na čínskej burze Shenzhen. Správa ďalej tvrdí, že investori a vedúci pracovníci v Hongkongu majú rozsiahle obchodné vzťahy s pevninskou Čínou, kde celkový objem bohatstva vzrástol o viac ako 30 percent.

„Hongkong s čiastočne anglosaským právnym systémom a zvyklosťami patrí medzi top destinácie pre globálne spoločnosti a ,ultra rich‘ ľudí, keďže je mostom do Číny,“ vysvetlil Martin Vo

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.