Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.09.2018, 00:00

Volkswagenu ide o štvrť bilióna eur

Volkswagenu ide o štvrť bilióna eur
Zdroj: Reuters

V Nemecku začal ostro sledovaný súd, ktorý môže koncern Volkswagen vyjsť veľmi draho. Spoločnosť Deka Investment chce odškodné za to, že nakupovala akcie automobilky, ktorá zahmlievala emisný škandál. Prehra môže znamenať, že Volkswagen bude nútený uhradiť nároky až deväť miliárd eur pre tisícsedemsto firiem.

Horibilné sumy
Firma Deka Investment sa domáha od koncernu Volkswagen odškodného za straty spôsobené škandálom okolo manipulácie s meraním emisií. Podobnú požiadavku vznieslo aj ďalších asi tisícsedemsto držiteľov akcií koncernu, ktorí celkovo požadujú deväť miliárd eur. Len čo vo vzorovom procese, ktorý je vedený proti Volkswagenu a jeho hlavnému akcionárovi Porsche, súd rozhodne, bude jeho verdikt záväzný aj pre prípady ostatných akcionárov.

Akcionári, medzi ktorými sú aj veľké investičné skupiny, tvrdia, že Volkswagen príliš neskoro informoval o manipuláciách s emisiami, a preto od roku 2009 nakupovali akcie spoločnosti za príliš vysokú cenu, ktorá nezodpovedala realite.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.