Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.09.2018, 00:00

Britskí výrobcovia sladkostí hromadia cukor. Desí ich brexit

Britskí výrobcovia sladkostí hromadia cukor. Desí ich brexit
Zdroj: Reuters

Výrobca cukroviniek Cadbury sa začal pripravovať na to, že by Veľká Británia mohla opustiť Európsku úniu bez dohody. Hromadí preto zásoby cukru a ďalších ingrediencií, ktoré by mohol odchod Veľkej Británie z Európskej únie predražiť.


Keď v jednom z dielov seriálu Simpsonovci vyrazí táto americká rodinka do britskej metropoly, varuje predavač sladkostí Simpsonove deti, že britské cukríky sú o niečo sladšie než tie v Spojených štátoch. Cadbury, popredný britský producent sladkostí všetkého druhu, sa teraz snaží zaistiť, aby to tak ostalo aj po rozluke Veľkej Británie a Európskej únie.


Nesebestačný ostrov
Firma, ktorá spadá pod nadnárodnú korporáciu Mondelez Europe, sa pripravuje hlavne na takzvaný tvrdý brexit, teda situáciu, keď by Británia vypadla z colnej únie bez akejkoľvek dohody. „Samozrejme, dávame prednosť takému nastaveniu, ktoré umožní voľný pohyb tovaru

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.