Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.09.2018, 00:00

Apple s novinkami zneistil investorov​, akcie zaznamenali prepad

Kalifornský gigant nepriniesol pri predstavovaní noviniek nič inovatívne. Nálady spotrebiteľov tak neuspokojil a jeho akcie zaznamenali prepad o 1,24 percenta.

Apple s novinkami zneistil investorov​, akcie zaznamenali prepad
Zdroj: Reuters

Predstavovanie noviniek Applu je pre skalných fanúšikov značky udalosťou, ktorú si nikdy nenechajú ujsť. Podobne ako oni však odhalenie noviniek podrobne sledujú aj investori spoločnosti. Tim Cook, šéf „odhryznutého jablka“, však investorov sklamal. Svedčia o tom aj akcie gigantu, ktoré sa v deň predstavenia prepadli o 1,24 percenta, čo je najväčší pokles v deň predstavovania noviniek od roku 2015. Podľa šéfa magazínu TouchIT Ondreja Macka išlo v podaní Applu skrátka len o evolúciu, na revolúciu si budeme musieť ešte chvíľu počkať.

Strata akcií však neprekvapuje. Počas posledných 11 rokov rástli v deň predstavovania nových modelov len trikrát. Najsilnejšie to bolo pri premiére v roku 2007, keď sa investori mohli tešiť z takmer osempercentného nárastu. Až osem ročníkov teda zaznamenalo pokles. „Oveľa dôležitejšia je však reakcia trhu po predstavení, keď investori konfrontujú realitu s očakávaniami. Ak nastane sklamanie, akcie majú tendenciu ďalej klesať,“ prezradil analytik spoločnosti Across Private Investments Jakub Rosa. Pokles cien bol navyše v súlade s konsenzom očakávaní analytikov investičných bánk.


Koniec inovácií
Tim Cook a jeho firma však vytvorili problém. Navodili situáciu, po ktorej sa IT sek

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.