Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.09.2018, 00:00

Benzín láme rekordy. Dražieť má naďalej

Obchodníci s čiernym zlatom ostávajú znepokojení kvôli krátkodobému výhľadu nedostatku, ale aj kvôli rizikám poklesu dopytu na rozvíjajúcich sa trhoch.

Benzín láme rekordy. Dražieť má naďalej
Zdroj: Reuters

Benzín či nafta sa čoskoro dočkajú ďalšej vlny zdražovania. Dôvodom je zvyšovanie cien ropy na svetových trhoch. Tá pokračuje v raste a konkrétne ropa Brent siaha na 80-dolárovú hranicu. Nad ňou bola naposledy koncom roka 2015. To v konečnom dôsledku pocítia samotní spotrebitelia. Cesta autobusom či autom do práce alebo školy tak bude stáť opäť viac. „Za posledný rok už benzín zdražel o 16 centov a nafta o 20 centov na liter. V nasledujúcich dvoch týždňoch očakávame ďalšie zvýšenie cien o jeden až dva centy,“ predpokladal Boris Tomčiak, analytik zo spoločnosti Finlord.


Ceny ropy pozorne sledujú aj v najväčšej slovenskej rafinérii. „Ceny na čerpacích staniciach sa vo všeobecnosti odvíjajú od kótovaných cien ropy a ropných produktov na medzinárodných trhoch, vývoja kurzu eura oproti doláru, daňového zaťaženia a lokálnych ad

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.