Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.09.2018, 12:20

Deutsche Bank presunie veľký objem aktív z Londýna do Nemecka

Podľa Financial Times by Deutsche Bank eventuálne mohla presunúť až tri štvrtiny svojho kapitálu.

Deutsche Bank presunie veľký objem aktív z Londýna do Nemecka
Zdroj: Reuters

Nemecká Deutsche Bank v pondelok oznámila, že presunie veľký objem aktív z Londýna do Frankfurtu nad Mohanom po odchode Británie z Európskej únie (EÚ) v marci budúceho roka, aby splnila požiadavky európskych a britských regulačných úradov.

"Podmienky, za ktorých budú banky pôsobiť v EÚ a v Británii po brexite, zostávajú nejasné pri absencii pevnej politickej dohody," uvádza sa vo vyhlásení banky.

Deutsche Bank dodala, že už v roku 2017 avizovala, že Frankfurt nad Mohanom bude jej primárnym centrom pre klientov investičného bankovníctva.

Podľa zdroja oboznámeného s týmito plánmi Deutsche Bank uvažuje o premene britskej divízie na menšiu, menej komplexnú dcérsku spoločnosť.

Podľa novín Financial Times by Deutsche Bank eventuálne mohla presunúť až tri štvrtiny svojho kapitálu v odhadovanej výške 600 miliárd eur z Londýna do svojho nemeckého sídla. Noviny dodali, že žiadne konečné rozhodnutie v tejto otázke ešte nepadlo.

Financial Times tiež napísali, že banka zvažuje redukciu svojej londýnskej centrály na divíziu menšiu, ako je jej americká holdingová spoločnosť, ktorá má aktíva za zhruba 145 miliárd USD (124,05 miliardy eur).

K akémukoľvek prevodu veľkého majetku však nedôjde cez noc. Takýto proces trvá tri až päť rokov, alebo dokonca dlhšie, informovali noviny, podľa ktorých založenie menšej dcérskej spoločnosti v Spojenom kráľovstve by mohlo stáť Deutsche Bank stovky miliónov eur.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.