Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.09.2018, 21:29

Jaguar má problém. Dvetisíc zamestnancov posiela na skrátený pracovný týždeň

Krok britskej automobilky prišiel len pár hodín po tom, čo bol jej šéf obvinený, že preháňa.

Jaguar má problém. Dvetisíc zamestnancov posiela na skrátený pracovný týždeň
Zdroj: Reuters

Britská automobilka Jaguar Land Rover pociťuje prvé dopady brexitu. Vo svojej fabrike v britskom Castle Bromwichi v Birminghame musí dvom tisíckam zamestnancov skrátiť pracovný týždeň len na tri dni. Informuje o tom The Guardian.

Tento krok automobilka odôvodňuje sťaženými podmienkami v automobilovom priemysle spôsobenými brexitom a poklesu predaja dieselových áut. 

Jaguar spúšťal výrobu v továrni v Nitre:

​Plán skrátených hodín je v platnosti predbežne do Vianoc. 

"Vo svetle pokračujúcich zhoršených podmienok doliehajúcich na automobilový priemysel, vykonávame dočasné úpravy našich produkčných plánov v Castle Bromwichi," píše v stanovisku automobilka.

Zároveň však dodáva, že aj naďalej plánuje investovať do produktov a technológii, k čomu sa zaviazala vo svojich britských fabrikách. 

The Guardian upozorňuje na fakt, že oznámenie Jaguar Land Rover prišlo len pár hodín po tom, čo pro-brexitový konzervatívny poslanec Bernard Jenkin obvinil jej výkonného riaditeľa Ralfa Spetha, že v súvislosti s brexitom zveličuje a vytvára paniku.

Speth už v minulosti varoval, že nejasnosti okolo brexitu môžu automobilkám spôsobiť veľké problémy. Podľa neho sú kvôli odchodu Veľkej Británie z EÚ v ohrození tisícky pracovných miest. Samotný Jaguar v apríli pripravil o prácu tisíc ľudí vo fabrike Solihull. 

Jaguar Land Rover zamestnáva v Británii 40-tisíc ľudí. 

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.