Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.09.2018, 00:00

Slnko rekordne zarobilo nemeckým solárnym elektrárňam

Slnko rekordne zarobilo nemeckým solárnym elektrárňam
Zdroj: Reuters

Nemeckí výrobcovia solárnej energie očakávajú rekordný rok. Podľa Nemeckej asociácie solárneho priemyslu BSW-Solar dosiahne na konci septembra produkcie solárnej energie celkovú úroveň z roku 2017. Asociácia združujúca vyše 800 členov preto stále volá po vyšších dotáciách pre rozvoj solárnych elektrární.

Tohtoročné dlhé leto a pekné počasie nahrávalo majiteľom fotovoltaických elektrární. Na konci tretieho štvrťroka očakáva nemecká asociácia vyrobenie 40 terawatthodín energie, čo je oproti minulému obdobiu 11-percentný nárast. Informoval o tom nemecký týždenník Spiegel. Už o roku 2017 sa hovorilo ako o rekordnom. Vtedy dosiahla produkcia 39,9 terawatthodiny. „Mám radosť z rekordných výsledkov a zvýšeného dopytu po solárnej energii. V tejto súvislosti je otázkou, prečo Nemecko stále obmedzuje ďalší rozvoj fotovoltických elektrární,“ citoval riaditeľa BSW-Solar Carstena Köringa server pv-magazin

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.