Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.09.2018, 12:20

Vo Švajčiarsku sú astronomické ceny, najdrahšie mesto je však inde. Pozná ho málokto

V ktorom meste je život najdrahší?

Vo Švajčiarsku sú astronomické ceny, najdrahšie mesto je však inde. Pozná ho málokto
Zdroj: Flickr/Martin Calderon

Švajčiarske mestá spolu s tými severskými patria medzi extrémne drahé. Na prvej priečke, čo sa týka cien, sa však nachádza mesto, ktoré leží na súostroví v Atlantickom oceáne a jeho meno pozná len málokto.

Portál Numbeo.com, ktorý vypracoval index životných nákladov, nám poskytne odpoveď, ktoré mestá patria medzi najdrahšie na svete.

V galérii si pozrite rebríček 20 najdrahších miest na svete

Použitý index zohľadňuje ceny tovarov a služieb, jedál v reštauráciach, dopravy a energií. Nezahŕňa náklady na bývanie (nájomné, hypotéka).

Index je upravený na americké mesto New York, každý jeho ukazovateľ má hodnotu 100. Ak má index iného mesta hodnotu 120, znamená to, že mesto je o 20 percent drahšie ako New York.

Pre porovnanie, Bratislava má index 49,46 a umiestnila sa na 337. mieste. O dve miesta vyššie sa umiestnila stovežatá Praha (index= 49,99, 335. miesto).

Na 357. mieste sa umiestnila Budapešť s indexom 45,58. Z hlavných miest Vyšehradskej štvorky je najlacnejšia Varšava, ktorá sa umiestnila na 364. mieste s indexom 43,92 .

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.