Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.09.2018, 00:00

Zakladatelia Instagramu sa odhlásili z vedenia firmy

Zakladatelia Instagramu sa odhlásili z vedenia firmy
Zdroj: Reuters

Dvaja zakladatelia sociálnej siete Instagram opúšťajú vedenie spoločnosti. Kevin Systrom a Mike Krieger oficiálne neuviedli dôvody svojho rozhodnutia, Systrom však na svojom blogu napísal, že si chcú oddýchnuť a venovať sa novým nápadom. Sieť na výmenu či zdieľanie fotografií Instagram kúpil v roku 2012 Facebook za jednu miliardu dolárov a momentálne patrí ku kľúčovým službám tejto globálnej siete. Rozhodnutie Systroma a Kriegera odísť tak prichádza v čase, keď príjmy Instagramu rastú a tržby Facebooku v Severnej Amerike a Európe stagnujú.

Zároveň sa už začína prejavovať akýsi klasický vzorec príbehov silných startupov, ktoré sa dostali pod vedenie Marka Zuckerberga – spoluzakladateľa a šéfa Facebooku. Pred polrokom odišli z vedenia služby WhatsApp jej spoluzakladatelia Jan Koum a Brian Acton. Údajne sa s Zuckerbergom dostali do ostrého sporu po prevalení škandálu o zneužívaní údajov používateľov Facebook

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.