Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.10.2018, 00:00

Vitana a Hamé sa spojili. Vzniká Orkla Foods Česko a Slovensko

České potravinárske spoločnosti sa rozhodli spojiť. Cieľom je vytvoriť silnejšiu, efektívnejšiu a konkurencieschopnejšiu firmu.

Pôvodom české spoločnosti Hamé a Vitana, ktoré združuje nórska firma Orkla, sa rozhodli vytvoriť jednu samostatnú firmu. Tá bude vystupovať pod spoločným názvom Orkla Foods Česko a Slovensko. Prinášame prehľad najzaujímavejších zistení o tomto spojenectve a o firme, ktorá má potenciál stať sa jedným z najsilnejších potravinárskych hráčov na spoločnom česko-slovenskom trhu.

1. Kto sa spája a čo vznikne?
Dochádza k spojeniu dvoch potravinárskych spoločností Hamé a Vitana. Hamé je českým výrobcom chladených a trvanlivých potravín, vyrába napríklad paštéty. Vitana sa špecializuje na výrobu dehydratovaných výrobkov alebo instantných polievok. Obe firmy vlastní nórska spoločnosť Orkla. Vlastníkom Hamé sa stala v roku 2016 a Vitanu kúpila v roku 2013. Spojením týchto spoločností vznikne jedna väčšia spoločnosť s jednotným manažmentom. Vystupovať bude pod menom Orkla Foods Česko a Slovensko.


2. Prečo dochádza k spojeniu Vitany a Hamé?
Cieľom je vziať to najlepšie z oboch spoločností. Podľa plánu manažmentu Orkly by mala byť nová spoločnosť ešte viac konkurencieschopná a efektívna. „Hamé a Vitana

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.