Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.10.2018, 16:50 Aktualizované dňa 05.10.2018 o 20:28

Zdania digitálnych gigantov? EÚ by mala mať riešenie do konca roka

Ministri financií Slovenska, Francúzska a Nemecka sa na Tatra Summite zhodli, že riešenie zdaňovania digitálnych spoločností chcú mať do konca roka.

Zdania digitálnych gigantov? EÚ by mala mať riešenie do konca roka
Zdroj: GLOBSEC

Záznam z tlačovej konferencie:

Štrbské Pleso po roku opäť hostí GLOBSEC Tatra Summit, ktorý je významnou výročnou konferenciou o najnaliehavejších európskych politických, hospodárskych a finančných otázkach.

HN sú mediálnym partnerom podujatia a počas víkendu budú prinášať to najzaujímavejšie a najdôležitejšie z podujatia.

Peter Kažimír spolu s kolegami z Nemecka a Francúzska počas konferencie rokovali o zdaňovaní digitálnych spoločností.

"Hľadáme spôsob ako férovo zdaňovať gigantov ako Google," povedal Kažimír.

Ministri sa na rokovaniach zhodli, že riešenie chcú mať do konca roka.

"Emmanuel Macron a ja sme otvorení návrhu, ktorý by priniesol férové zdaňovanie do konca tohto roka," povedal počas tlačovej konferencie francúzsky minister Bruno Le Maire.

Riešenie v rámci EÚ má však byť len prvým krokom. Časom by toto riešenie malo byť nahradené obsiahlejším medzinárodným riešením. 

"Čím skôr bude riešenie v rámci OECD, nahradíme európske riešenie tým medzinárodným, tak aby sme mali dlhodobé riešenie pre zdaňovanie digitálnych spoločností," povedal francúzsky minister.

Ministri sa zhodli, že spoločné riešenie musí byť v prvom rade férové. "Nie je to len o tom, akým spôsobom to budeme robiť, ale je to aj o tom, že budúcnosť našej demokracie závisí na tom, či zdaňovanie bude férové. Máme zhodu na tom, že pracujeme na riešeniach, tak aby sme našli potrebnú férovosť," povedal nemecký minister Olaf Scholz. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.