Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.10.2018, 18:20

Americký koncern ExxonMobil zvažuje predaj časti aktív v Mexickom zálive

Viaceré ropné spoločnosti sa v poslednom období snažia koncentrovať rozvoj ložísk do menšieho počtu sľubnejších lokalít.

Americký koncern ExxonMobil zvažuje predaj časti aktív v Mexickom zálive
Zdroj: Reuters

Americký ropný koncern ExxonMobil uvažuje o predaji časti svojich aktív v Mexickom zálive. Uviedli to zdroje blízke spoločnosti s tým, že ExxonMobil sa do budúcnosti chce viac zameriavať na sľubnejšie podmorské ložiská v Južnej Amerike a domáce ložiská bridlicovej ropy.

Viaceré ropné spoločnosti sa v poslednom období snažia koncentrovať rozvoj ložísk do menšieho počtu sľubnejších lokalít. Týmto smerom sa uberá aj   ExxonMobil, ktorý sa plánuje viac zamerať na ložiská pri pobreží Brazílie a Guyany a ložiská bridlicovej ropy v Texase.

K prípadnému predaju aktív v Mexickom zálive by však najskôr mohlo dôjsť na budúci rok.

Ako pre agentúru Reuters uviedol jeden z informovaných zdrojov, spoločnosť uvažuje, že predá niektoré z aktív v oblasti ťažby ropy z hlbinných ložísk v Mexickom zálive. Išlo by o aktíva, ktoré produkujú denne okolo 50-tisíc barelov ropy (1 barel = 159 litrov).

Napriek tomu, že spoločnosť je najhodnotnejšou verejne obchodovanou ropnou firmou na svete, čo sa týka jej pozície prevádzkovateľa ložísk v Mexickom zálive, je až na 9. mieste.

Omnoho lepšie pozície v Mexickom zálive majú konkurenčné koncerny ako Royal Dutch Shell a BP a dobré pozície tam majú aj niektoré menšie ropné firmy ako Fieldwood a Talos.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.