Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.10.2018, 10:47

Americké úrady zasiahli proti ruskému oligarchovi, zabavili mu majetok

Olega ​Deripasku americké úrady zaradili na sankčný zoznam tento rok na jar pre podozrenie z vraždy, podplácania a prania špinavých peňazí.

Americké úrady zasiahli proti ruskému oligarchovi, zabavili mu majetok
Zdroj: Reuters

Americké ministerstvo financií na základe tento rok vyhlásených sankcií zabavilo dva objekty ruského miliardára Olega Deripasku v New Yorku a vo Washingtone.

Oznámil to dnes denník New York Post. Oligarcha blízky Kremľu, ktorý roky vyplácal bývalého šéfa volebnej kampane Donalda Trumpa Paula Manaforta, vlastní okrem iného dom na newyorskom Manhattane v hodnote viac ako 42 miliónov dolárov.

​Deripasku americké úrady zaradili na sankčný zoznam tento rok na jar pre podozrenie z vraždy, podplácania a prania špinavých peňazí. Občania USA s ruským "hliníkovým kráľom" nesmú obchodovať, postihu by sa vystavili aj zahraničné právnické osoby, ktoré zákaz porušia.

Okrem dvoch luxusných nehnuteľností v USA sú kvôli sankciám ohrozené aj niektoré transakcie, ktoré Deripaska vykonáva v Európe, napísal New York Post.

Americký denník zistil, že v manhattanskom dome, ktorý úrady USA zhabali v rámci zmrazenia Deripaskovho amerického majetku, býva okrem oligarchových detí aj bývalá manželka ďalšieho ruského miliardára Romana Abramoviča Daša Žukovová, ktorá je údajne blízkou priateľkou Ivanky Trumpovej, dcéry amerického prezidenta. Abramovič nedávno na Žukovovú previedol majetok v hodnote 92 miliónov dolárov.

O blízkych väzbách Abramoviča s Deripaskom svedčia aj informácie ruských médií, že bývalá Deripaskova manželka Polina, vnučka niekdajšieho ruského prezidenta Borisa Jeľcina, je teraz Abramovičovou partnerkou. Deripaska sa s ňou rozviedol tento rok.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.