Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.10.2018, 12:21

Fischer zakladá nové aerolínie, chce lietať z Bratislavy

Známy český podnikateľ a bývalý senátor sa chce opäť vrátiť do leteckého biznisu.

Fischer zakladá nové aerolínie, chce lietať z Bratislavy
Zdroj: MF Dnes

Český biznismen Václav Fischer sa vracia do podnikania s leteckou dopravou. Zakladá spoločnosť Air Fischer, ktorá má začať lietať na jar 2019. Informáciu priniesol portál zdopravy.cz.

Do roku 2020 plánuje prevádzkovať na linkových a charterových letoch štyri až päť lietadiel. Lietať chce predovšetkým z Berlína, kde nahradí spoje po spoločnosti Air Berlin, ktorá vlani zanikla. Lietať má aj z Bratislavy.

Spoločnosť Air Fischer bude lietať z letísk, kde je pre ňu miesto. A to najmä z berlínskeho letiska Tegel, kde chýba kapacita, ktorú predtým zabezpečovala spoločnosť Air Berlin. V Českej republike vidíme dobrú príležitosť pre úspešné operovania našich letov v Brne a Pardubiciach," uviedol pre ČTK Fischer.

​Spočiatku chce prevádzkovať dve lietadlá typu Boeing 737 - 700 pre 148 cestujúcich. Rozšírenie flotily plánuje Fischer v roku 2020. Lietadlá zaistí podnikateľovi hamburská spoločnosť A.M.F. Aircraftleasing Meier & Fischer. 

Letecká spoločnosť Air Fischer bude zabezpečovať linkové lety - napríklad z Brna do Bazileja, Barcelony, Berlína, Dublinu, Paríža a Ríma a ďalej charterové lety.

Zdroj: MF Dnes

​Odletovými letiskami majú byť Bazilej, Berlín, Bratislava, Brno, Pardubice a Salzburg a cieľovými Bazilej, Barcelona, Berlín, Dublin, Paríž, Rím, Mallorca, Gran Canaria, Kréta, Rhodos, Antalya a Hurghada.

Meno Václav Fischer bolo v minulosti jedným z najvýraznejších v cestovnom ruchu v Česku, Nemecku a na Slovensku. Jeho kariéru sprevádzajú vzostupy a pády.

Kariéra Václava Fischera v skratke:
• 1980 založenie Fischer Reisen v Hamburgu
• 1990 začal predávať aj na území Československa
• 1997 predáva nemeckú cestovku konkurenčnej Lufthanse, zameral sa na Česko
• 1999 vyhral voľby na senátora už v prvom kole v obvode Praha I
• 2003 Fischer Reisen má problémy, predáva sa holdingu KKCG
• 2005 Václav Fischer zbankrotoval
• 2009 krachuje kancelária TOMI Tour, ktorú vlastnil Fischerov životný partner Ľubomír Popelář a Fischer v nej pôsobil obchodný riaditeľ
• 2011 Obnovuje značku Fischer Reisen v Nemecku a rozbehol predaj zájazdov aj do Čiech
• 2016 Fischer Reisen končí
• 2017 Václav Fischer sa súdi s Českou republikou o 112 miliónov dolárov pre dva Boeingy, o ktoré prišiel
• 2018 vyhlasuje, že zakladá Fischer Air a nahradí Air Berlin

Viac informácii o téme sa dozviete už v zajtrajších Hospodárskych novinách.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.