Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.10.2018, 00:00

Zvyšovanie úrokových sadzieb vykoľají burzy. Tvrdí Trump

Zvyšovanie úrokových sadzieb vykoľají burzy. Tvrdí Trump
Zdroj: Reuters

Americký prezident Donald Trump pochybuje o politike centrálnej banky Fed, ktorá pokračuje vo zvyšovaní úrokových sadzieb. Hlava štátu sa domnieva, že krotiť infláciu nie je nutné a krok môže poškodiť akciový trh.


Nie je to prvýkrát, čo Trump podobné iniciatívy komentuje. O centrálnych bankárov sa zaujímal už v minulosti. „Rád vidím nízke úroky. Fed robí to, čo považuje za nevyhnutné, ale mne sa nepáči, čo robí. A to z dôvodu, že infláciu máme poriadne pod kontrolou,“ povedal Trump. Podľa neho je tempo zvyšovania úrokových sadzieb zbytočne prirýchle.


Fed mu prekážal už v minulosti
Podľa Andrewa Brennera, člena maklérskej spoločnosti National Alliance, sa Donald Trump obáva negatívneho dosahu vyšších úrokových sadzieb na americké akciové trhy. Fed v septembri zvýšil svoju základnú úrokovú sadzbu o štvrť percentuálneho bodu na

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.