Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.10.2018, 00:00

Čech Fischer chce späť na európske nebo

Český podnikateľ a niekdajší senátor sa chce vrátiť s vlastnými aerolinkami. Chce prevziať časť letov Air Berlin.

Čech Fischer chce späť na európske nebo
Zdroj: Reuters

So svojimi prvými aerolinkami zlyhal, teraz to skúša znova. Známy český podnikateľ a bývalý senátor s nemeckým pôvodom Václav Fischer sa chce opäť vrátiť do leteckého biznisu. K európskemu nebu by sa už na budúcu jar mali vzniesť modré lietadlá nesúce nápis Air Fischer. Do roku 2020 chce prevádzkovať na linkových a charterových letoch štyri až päť lietadiel.

„Spoločnosť Air Fischer bude lietať z letísk, kde je pre ňu miesto. A to najmä z berlínskeho letiska Tegel, kde chýba kapacita, ktorú predtým zabezpečovala spoločnosť Air Berlin. V Česku vidíme dobrú príležitosť pre úspešné operovania našich letov v Brne a Pardubiciach,“ uviedol pre ČTK Fischer. Lietať sa má aj z Bratislavy.


Podnikateľ nechce ísť cestou nákupu vlastných lietadiel. Spočiatku sa spoľahne na ich lízing od hamburskej spoločnosti Aircraftleasing Meier & Fischer. „Plán je to realizovateľný. Tá snaha tam už je niekoľko rokov,“ tvrdí letecký publicista Petr Kolman.

Nikto o ničom zatiaľ nevie
Napriek tomu, že Fischer vznik aeroliniek oznámil a spoločnosť nesúca jeho meno od septembra tohto roka v českom obchodom registri figuruje, o jej plánoch zatiaľ kompetentní takmer nič nevedia. „Nemáme nahlásené žiadne lety takouto leteckou spoločnosťou. Ak by išlo o nepravidelné dovolenkové charterové lety v letnej sezóne 2019, tie si letecké spoločnosti nahlasujú na základe objednávok od cestovných kancelárií priebežne až do letných mesiacov,“ upozornila Veronika Ševčíková, hovorkyňa bratislavského letiska.


Podobne je na tom aj český rezort dopravy. „Ministerstvo zatiaľ žiadnu oficiálnu informáciu o tom, že pán Václav

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.